Zorgtoeslag jest dodatkiem ubezpieczeniowym, jaki przyznaje holenderski urząd skarbowy. Wypłacany jest miesięcznie, natomiast możemy go otrzymać nawet za rok wstecz. Pamiętajmy o tym, że w Holandii pracownicy mają obowiązek opłacania zdrowotnego ubezpieczenia, które bardzo często jest wykupowane grupowo przez pracodawcę. Jeśli chodzi o kwotę składek, zazwyczaj oscyluje ona w granicach 100 – 120 Euro na miesiąc. Jak ubiegać się o zwrot ubezpieczenia? O czym warto pamiętać w przypadku korzystania z dodatku do ubezpieczenia?

Zwrot ubezpieczenia Holandia

Dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego tego typu uzyskamy, spełniając kilka wymogów. Po pierwsze powinniśmy posiadać kopię dowodu osobistego oraz salaris lub jarograaf od pracodawcy holenderskiego. Nie zapominajmy także o potwierdzeniu ubezpieczenia i informacji o całkowitym dochodzie za dany rok.

W przypadku, gdy chcemy starać się o zwrot za ubezpieczenie zdrowotne w Holandii, należy w danym terminie złożyć wniosek do urzędu Belastingdienst Toeslagen, co pozwoli nam uzyskać pieniądze w ciągu kilku tygodni. Niezwykle ważne jest tutaj dopełnienie wszelkich formalności, które są niezbędne do uzyskania środków. Okazuje się, że zwrot ubezpieczenia Holandia wynieść może nawet 1248 Euro, przeliczając za cały poprzedni rok, który przepracowaliśmy. Przed rozpoczęciem pracy w tym kraju konieczne jest upewnienie się, że pracodawca opłaca nasze ubezpieczenie zdrowotne. W przeciwnym wypadku jesteśmy zobowiązani do wykupienia ubezpieczenia.

Dodatek do ubezpieczenia w Holandii

Po złożeniu wniosku o dodatek do ubezpieczenia urząd holenderski odeśle drogą pocztową decyzję co do wysokości przyznanego zwrotu. Pamiętajmy o tym, że po zakończeniu pracy w Holandii należy wstrzymać dodatek. W sytuacji, gdy nie powiadomimy o tym urzędu, będziemy musieli zwrócić nadpłacony dodatek. Jeśli tego nie zrobimy, urząd będzie naliczał odsetki. Osoby pozostające w związku małżeńskim składają wniosek o zorgtoeslag razem z małżonkiem – na jednym egzemplarzu.

 

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Jakie to trudne

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Import samochodu z USA – co można zyskać i na co uważać?

Samochody sprowadzane z Europy są dla nas już codziennością. Dziś coraz więcej osób kieruj…