MAJEK WSKOCZYŁ NA SZCZYT!

W wyniku badań antydopingowych przeprowadzonych po ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata w Kulturystyce (Ostrava 2006), kilku zawodników zostało złapanych na braniu niedozwolonych środków. Fakt ten spowodował pewne przesunięcia w miejscach medalowych, na skutek czego istotną korzyść odniósł między innymi Kamil Majek. Po złapaniu na dopingu zwycięzcy kat. 7S kg – Youssry Sayeda, Kamil (na zdjęciu z lewej) przesunął się na pierwsze miejsce i obecnie to on jest mistrzem świata w tej kategorii wagowej. Tak więc w kilka miesięcy po zakończeniu ubiegłorocznych mistrzostw świata okazało się, że mamy 2 mistrzów świata w kulturystyce – Piotrkowicza i Majka.

KUNICKA WODZIREJEM

29 marca w Gorzowie Wielkopolskim w Zespole Szkół Ekonomicznych przy ul. 30 stycznia 29, odbędą się zawody w wyciskaniu sztangi leżąc na liczbę wykonanych powtórzeń. Waga sztangi równa będzie połowie wagi zawodnika.

Zawody poprowadzi Halina Kunicka. Dla najlepszych zawodników przewidziane są nagrody.

FUTRO ZE SFINKSA

Wychowanek klubu kulturystycznego „Sfinks” [Nowy Targ] – Grzesiek Futro, pod okiem wielokrotnego Mistrza Śląska, brązowego i srebrnego medalisty Mistrzostw Polski, finalisty Mistrzostw Europy – Marcina Stopki, bardzo intensywnie przygotowuje się do tegorocznego sezonu startowego. Już teraz jest w dobrej formie, a z tego, co mówi Marcin, forma ta ciągle rośnie. Mimo że Grzesiek ma dopiero 19 lat i z racji wieku kwalifikuje się do mistrzostw Polski juniorów, to zamierza spróbować swoich sił w walce z najlepszymi. Twierdzi, że jeżeli już ma się grać, to w najlepszym towarzystwie!

SIŁOWNIA MISTRZÓW

Najprawdopodobniej po przeniesieniu się do Lodzi, Mariusz Pudzianowski

będzie trenował w klubie kulturystycznym tt Gym System”, który mieści się przy ulicy Kusocińskiego 61 w pawilonie „Agata”. Spodziewamy się, że fakt ten spowoduje większe zainteresowanie tym klubem. Przy okazji warto nadmienić, że w „Gym System” ćwiczą takie gwiazdy polskiej kulturystyki jak Andrzej Ma-szewski i Tomek Bobrowski oraz że stała obecność właścicielki klubu Joanny Piórek nieustająco wpływa na atrakcyjność tamtejszego miejsca ćwiczeń.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla młodszych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Import samochodu z USA – co można zyskać i na co uważać?

Samochody sprowadzane z Europy są dla nas już codziennością. Dziś coraz więcej osób kieruj…