Osoby, które posiadają samochód o niewielkiej bądź niezadowalającej mocy bardzo często poszukują sposobów, jak skutecznie i w rozsądnej cenie zwiększyć moc sinika. Posiadacze Smart-a bardzo często próbują znaleźć rozwiązanie, by w ich niewielkich samochodach uwolnić więcej koni.  Najczęściej stosowanym jest, wymiana bodykit-u, która zapewnia lepszą opływowość samochodu.  Tuning smart -a może przynieść właścicielowi wiele rozrywki. Biorąc pod uwagę niewielką masę samochodu, jego rozmiary i rozstaw osi, można przypuszczać, że w tym samochodzie drzemie wielki potencjał. Jedyną  przeszkodą może być jego wysokość jednak należy zdawać sobie sprawę, z ograniczeń względem bezpieczeństwa kierowcy.

Tuning smarta
Tuning smarta

Oczywiście tuning smart -a nie sprawi, że nasz samochód zamieni się w samochód Formuły 1, jednak dzięki kilku niewielki zabiegom może całkowicie odmienić swój charakter. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które stosuje się coraz częściej by zwiększyć moc samochodu jest chip tuning. Smart po modyfikacji dla przykładu w wersji 61 km i 95 Nm, może zwiększyć swoją fabrycznie posiadaną moc o 1/4. W tym niewielki samochodzie przyrost 20km i 45 Nm robi ogromną różnicę. Chip tuning można z powodzeniem wykorzystywać w wielu samochodach. Jest to specjalne oprogramowanie robione na fabrycznych sterownikach, które pozwala na zoptymalizowanie osiągów naszego samochodu. Nie polega to tylko i wyłącznie na zwiększeniu mocy. Ma to duży wpływ na spalanie, czy elastyczność silnika, która bardzo  ważna jest w jeździe po mieście.

Na rynku znajdziemy wielu specjalistów, którzy zajmują się tego typu modyfikacjami od wielu lat. Ich autorskie sterowniki można montować zarówno w samochodach jeszcze z gwarancją, jak i po niej.

 

Klaudia Wilczek

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
 • Białko Olimp

  Białko Olimp – zalety stosowania preparatu Białko Olimp jest preparatem proteinowym,…
 • Kreatyna – jaka jest najlepsza?

  Kreatyna to suplement diety cieszący się największą popularnością. Z czego wynika taka pop…
 • Spalanie tłuszczów

  Jak spalić tłuszcz i utrzymać ten stan

  Nowoczesny przemysł produkuje tysiące chemikaliów, które są dla ludzkiego organizmu toksyc…
Załaduj więcej Jakie to trudne

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czym kierować się wybierając skup pojazdów?

Aktualnie coraz więcej Polaków zastanawia się właśnie nad tym zagadnieniem. Czym zatem kie…