Dom Jakie to trudne Stabilne rusztowanie? To podstawa!

Stabilne rusztowanie? To podstawa!

3 min odczyt
0
0
266

Ważnym elementem wielu placów budowy jest rusztowanie. Kraków jest miastem, w którym wznoszonych jest rok rocznie wiele konstrukcji. Istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa, rusztowanie powinno być wznoszone, modyfikowane lub demontowane wyłącznie przez przeszkolony personel. Należy zawsze ściśle przestrzegać wszystkich przepisów i obowiązków prawnych. Zapewni to bezpieczeństwo ustawiania oraz użytkowania i rusztowania na placu budowy.

Prawa i obowiązki: na co należy zwrócić uwagę podczas montażu rusztowania?

W budownictwie należy przestrzegać wielu norm, zasad i przepisów. Bezpieczna budowa rusztowań nie jest wyjątkiem. Nacisk kładziony jest na zminimalizowanie zagrożeń, zarówno dla pracowników, jak i ewentualnych przechodniów w pobliżu ustawionego rusztowania. Ogólne specyfikacje techniczne dotyczące prac związanych z rusztowaniami można znaleźć w normie PN-M-47900.

Instrukcje montażu rusztowania

Podczas montażu rusztowania dla każdego modelu obowiązują specjalne instrukcje montażu, które obowiązują w zależności od miejsca budowy.  Jednak w każdym przypadku należy zastosować się do podstawowych wymagań. Należy pamiętać o solidnej i stabilnej powierzchni.

Wskazówki dotyczące ustawiania rusztowania

Wykwalifikowany personel jest ważny dla każdego, kto wznosi rusztowanie, Kraków takich specjalistów posiada. Praca personelu powinna być nadzorowana przez osobę do tego upoważnioną. Wykorzystywane rusztowanie musi również spełniać wymagania techniczne oraz mieć potwierdzony termin przydatności i zgodność z normą PN-M-47900. Pozwoli to zapewnić bezpieczeństwo użytkowania podczas pracy oraz uniknąć szkód i późniejszych roszczeń odszkodowawczych.

Rusztowanie to bardzo ważny element wielu placów budowy. Istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa, rusztowanie powinno być wznoszone, modyfikowane lub demontowane wyłącznie przez przeszkolony personel.

 

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Jakie to trudne

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Import samochodu z USA – co można zyskać i na co uważać?

Samochody sprowadzane z Europy są dla nas już codziennością. Dziś coraz więcej osób kieruj…