Idealny duet: trafna diagnoza i skuteczna terapia

Jednym z wielu przykładów doskonałej synergii medycyny klasycznej i medycyny informacyjnej jest dr med. Bernhard Weber, dyrektor kliniki w Marburgu w Niemczech. Dr Weber od lat prowadzi badania, które naukowo dokumentuje, dotyczące zastosowania i skuteczności terapii TimeWaver Med. Wielowymiarowa analiza wszystkich poziomów pacjenta: od fizykalnego i biochemicznego, przez energetyczny, mentalny aż po poziom emocjonalny umożliwia bowiem terapię holistyczną na niespotykaną dotąd skalę. W tym roku dr Bernhard Weber mówił na temat leczenia silent inflammation czyli tzw. cichego zakażenia, jako jednej z możliwych przyczyn chronicznego wyczerpania i syndromu burnout na przykładzie 48 pacjentów zakażonych wirusem Epsteina-Barra oraz wirusem cytomegalii.

Każdy może być geniuszem

Z tym odważnym stwierdzeniem wystąpili nasi sąsiedzi zza czeskiej granicy: prof. dr Jan Rak oraz dr med. Robert Po-Inicky. Prof. Raka poznałam w Polsce, kiedy latem 2016 w jednym z poznańskich instytutów przybliżał nam zagadnienia z zakresu fizyki kwantowej. Już wtedy mieliśmy okazję porozmawiać na temat praktycznego zastosowania jego dziedziny w kontekście szeroko pojętego dobrego samopoczucia, zdrowia i rozwoju świadomości. Tym razem, wraz z dr. Polnickym, neurochirurgiem, wprowadzili nas w tajniki funkcjonowania ludzkiego mózgu. Dr Polnicky od 20 lat stosuje swoją nowatorską metodę pozwalającą zlikwidować rozmaite blokady w ludzkim organizmie i zwiększyć jego potencjał w oparciu o wieloletnie badania wpływu skoków spadochronowych na uprawiających ten fascynujący, acz ryzykowny sport.

Jesteś sam kowalem własnego… zdrowia

W adidasach, jeansach i białej koszuli dr Nuno Nina robi wrażenie beztroskiego południowca – nic bardziej mylnego. Jest m.in. właścicielem kilku klinik medycyny integracyjnej na świecie, doskonałym terapeutą, naukowcem i współtwórcą dwóch urządzeń marki TimeWaver. Jego największym konikiem jest woda, o której – i o jej kluczowym znaczeniu dla naszego organizmu – potrafi mówić godzinami. To właśnie od niego w ubiegłym roku dowiedziałam się, że nadal nie piję wystarczającej ilości dobrej wody. Na moje zapewnienia o spożyciu kilku kubków ziołowej herbaty, przewrócił tylko oczami i zaproponował, bym w herbacie zrobiła… pranie i napisała mu, co z tego wyszło. W tym roku Nuno Nina przedstawił praktyczny przepis na to, jak nasz organizm utrzymywać w homeostazie. Woda była oczywiście głównym bohaterem, ale najwięcej emocji publiczności wzbudziły informacje o pro- i prebiotykach, które najczęściej przyjmujemy w czasie i po antybiotykoterapii, a których regularne i częstsze przyjmowanie ma wg dr. Nuno Nina kolosalne znaczenie dla naszego samopoczucia, zdrowia, a nawet naszej… wagi.

Terapeuta przyszłości

Już podczas kongresu medycyny energetycznej, w którym wzięłam udział latem 2016 w niemieckim Bad Soden, dr med. Folker Meissner, który jest zarówno lekarzem, jak i wszechstronnym terapeutą, dużo uwagi poświęcił zagadnieniu, w jaki sposób lekarz bądź terapeuta mogą jeszcze lepiej i efektywniej wypełniać swoją misję. We Frankfurcie dr Meissner mówił o znaczeniu etyki zawodowej, która zawsze powinna być na pierwszym miejscu. W medycynie informacyjnej etyka pełni również olbrzymią rolę i dr Meissner jest przekonany, że powinna być regułą, od której nigdy nie ma wyjątków.
We Frankfurcie miałam przyjemność posłuchać również o doświadczeniach dr Neety Shah, lekarki i właścicielki kliniki w Indiach, czy też dr Ursuli Zirngibl z Niemiec i dowiedzieć się, jak skutecznie przygotowywała Janę Teschke z niemieckiej kadry narodowej hokeja na trawie do tegorocznej olimpiady w Rio de Janeiro, bazując właśnie na technologii TimeWaver. Z kongresu TWW przywiozłam wiele cennych inspiracji i nowych kontaktów, na bazie których powstaną nowe projekty, o których z radością będę informować.

 

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla starszych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Rozliczenie NGO – co warto wiedzieć?

Koniec roku to koniec podsumowań, również w przypadku organizacji pożytku publicznego. War…