Idealny duet: trafna diagnoza i skuteczna terapia

Jednym z wielu przykładów doskonałej synergii medycyny klasycznej i medycyny informacyjnej jest dr med. Bernhard Weber, dyrektor kliniki w Marburgu w Niemczech. Dr Weber od lat prowadzi badania, które naukowo dokumentuje, dotyczące zastosowania i skuteczności terapii TimeWaver Med. Wielowymiarowa analiza wszystkich poziomów pacjenta: od fizykalnego i biochemicznego, przez energetyczny, mentalny aż po poziom emocjonalny umożliwia bowiem terapię holistyczną na niespotykaną dotąd skalę. W tym roku dr Bernhard Weber mówił na temat leczenia silent inflammation czyli tzw. cichego zakażenia, jako jednej z możliwych przyczyn chronicznego wyczerpania i syndromu burnout na przykładzie 48 pacjentów zakażonych wirusem Epsteina-Barra oraz wirusem cytomegalii.

Każdy może być geniuszem

Z tym odważnym stwierdzeniem wystąpili nasi sąsiedzi zza czeskiej granicy: prof. dr Jan Rak oraz dr med. Robert Po-Inicky. Prof. Raka poznałam w Polsce, kiedy latem 2016 w jednym z poznańskich instytutów przybliżał nam zagadnienia z zakresu fizyki kwantowej. Już wtedy mieliśmy okazję porozmawiać na temat praktycznego zastosowania jego dziedziny w kontekście szeroko pojętego dobrego samopoczucia, zdrowia i rozwoju świadomości. Tym razem, wraz z dr. Polnickym, neurochirurgiem, wprowadzili nas w tajniki funkcjonowania ludzkiego mózgu. Dr Polnicky od 20 lat stosuje swoją nowatorską metodę pozwalającą zlikwidować rozmaite blokady w ludzkim organizmie i zwiększyć jego potencjał w oparciu o wieloletnie badania wpływu skoków spadochronowych na uprawiających ten fascynujący, acz ryzykowny sport.

Jesteś sam kowalem własnego… zdrowia

W adidasach, jeansach i białej koszuli dr Nuno Nina robi wrażenie beztroskiego południowca – nic bardziej mylnego. Jest m.in. właścicielem kilku klinik medycyny integracyjnej na świecie, doskonałym terapeutą, naukowcem i współtwórcą dwóch urządzeń marki TimeWaver. Jego największym konikiem jest woda, o której – i o jej kluczowym znaczeniu dla naszego organizmu – potrafi mówić godzinami. To właśnie od niego w ubiegłym roku dowiedziałam się, że nadal nie piję wystarczającej ilości dobrej wody. Na moje zapewnienia o spożyciu kilku kubków ziołowej herbaty, przewrócił tylko oczami i zaproponował, bym w herbacie zrobiła… pranie i napisała mu, co z tego wyszło. W tym roku Nuno Nina przedstawił praktyczny przepis na to, jak nasz organizm utrzymywać w homeostazie. Woda była oczywiście głównym bohaterem, ale najwięcej emocji publiczności wzbudziły informacje o pro- i prebiotykach, które najczęściej przyjmujemy w czasie i po antybiotykoterapii, a których regularne i częstsze przyjmowanie ma wg dr. Nuno Nina kolosalne znaczenie dla naszego samopoczucia, zdrowia, a nawet naszej… wagi.

Terapeuta przyszłości

Już podczas kongresu medycyny energetycznej, w którym wzięłam udział latem 2016 w niemieckim Bad Soden, dr med. Folker Meissner, który jest zarówno lekarzem, jak i wszechstronnym terapeutą, dużo uwagi poświęcił zagadnieniu, w jaki sposób lekarz bądź terapeuta mogą jeszcze lepiej i efektywniej wypełniać swoją misję. We Frankfurcie dr Meissner mówił o znaczeniu etyki zawodowej, która zawsze powinna być na pierwszym miejscu. W medycynie informacyjnej etyka pełni również olbrzymią rolę i dr Meissner jest przekonany, że powinna być regułą, od której nigdy nie ma wyjątków.
We Frankfurcie miałam przyjemność posłuchać również o doświadczeniach dr Neety Shah, lekarki i właścicielki kliniki w Indiach, czy też dr Ursuli Zirngibl z Niemiec i dowiedzieć się, jak skutecznie przygotowywała Janę Teschke z niemieckiej kadry narodowej hokeja na trawie do tegorocznej olimpiady w Rio de Janeiro, bazując właśnie na technologii TimeWaver. Z kongresu TWW przywiozłam wiele cennych inspiracji i nowych kontaktów, na bazie których powstaną nowe projekty, o których z radością będę informować.

 

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla starszych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak zamontować żyrandol?

Montaż żyrandola wbrew pozorom nie jest tak trudny, jak mogłoby się zdawać. Gdy nie wiemy,…