Konferencja TimeWaver World 2016, Frankfurt n. Menem

We Frankfurcie nad Menem w dniach 3-4 grudnia 2016 odbył się doroczny kongres TimeWaver World organizowany przez Markusa Schmieke, fizyka i filozofa, twórcę technologii TimeWaver z obszaru medycyny informacyjnej (Schmieke gościł już w Polsce kilkakrotnie, ostatnio w czerwcu ub. r. w Poznaniu z wykładem o polu informacyjnym i promocją swojej kolejnej książki pt.: Inna droga). Ponieważ poprzednia konferencja była dla mnie niewyczerpanym źródłem wiedzy z zakresu medycyny holistycznej, najnowszych terapii komplementarnych oraz profilaktyki i zdrowego trybu życia – postanowiłam w tym roku podzielić się tym doświadczeniem. Do hotelu InterContinental we Frankfurcie nad Menem zjechało kilkuset lekarzy, terapeutów, trenerów rozwoju osobistego, homeopatów i naturopatów, specjalistów medycyny chińskiej i innych użytkowników systemów TimeWaver z 20 krajów świata. Przewodnie hasło tegorocznego kongresu brzmiało: Creating consciousness for a better world, czyli: Kreowanie świadomości, by świat był lepszy.

Świadomość a holizm

W tym miejscu pozwolę sobie poświęcić uwagę właśnie świadomości, której znaczenie niesłusznie pomijane jest często w kontekście warunków, jakie muszą być spełnione do utrzymania dobrego zdrowia i samopoczucia. Kiedy bowiem jesteśmy świadomi procesów w naszym organizmie i nierozerwalnego związku między psyche i somą oraz rozumiemy znaczenie wpływu naszych emocji i myśli na nasze zdrowie, ba, nawet na naszą sytuację życiową, to dopiero wówczas mamy szansę właściwie i kompleksowo zadbać o siebie – świadomi, że to na nas spoczywa największa odpowiedzialność za nasze zdrowie. To holistyczne podejście rozpatruje człowieka oraz wszystkie zjawiska mu towarzyszące jako system wzajemnie wpływających na siebie składowych. Każda choroba jest skutkiem jakiegoś procesu i by kompleksowo pomóc drugiemu człowiekowi należy znaleźć prawdziwą przyczynę danego problemu, która najczęściej jest natury mentalno-emocjonalnej.

Pole informacyjne

Szkopuł jednak tkwi w tym, że świadomość nie ma bezpośredniego dostępu do pola informacyjnego, gdzie ukryte są najgłębsze przyczyny stanu zdrowia człowieka, ponieważ ze względu na swą dualną naturę koncentruje się albo na zewnętrznej, fizykalnej, albo na naszej wewnętrznej, psychicznej, rzeczywistości. I tu słów kilka na temat samego pola informacyjnego. Szwajcarski psychoanalityk C G. Jung był prawdopodobnie pierwszym znanym naukowcem, który odkrył i podzielił się tym odkryciem, iż nasza indywidualna podświadomość jest w stanie komunikować się bezpośrednio z globalnym polem informacyjnym, które Jung nazwał zbiorową podświadomością. Do tego wniosku doszli co prawda i inni, i to wiele lat przed nim, ale to już zupełnie inna historia. Tymczasem w latach 20. i 30. XX w. fizycy kwantowi (notabene w przeważającej liczbie nobliści), jak Niels Bohr, Werner Heisenberg, Max Planck, Erwin Schródinger, Wolfgang Pauli, a później Carl Friedrich von Weizsacker i Anton Zeilinger czy też biolodzy, jak Rupert Sheldrake, uznali informację za podstawę naszej rzeczywistości, a wspomniane pole nazwali właśnie polem informacyjnym bądź morfogenetycznym.

Nowe paradygmaty

Markus Schmieke na tegorocznym kongresie tradycyjnie już powitał nas interesującą prelekcją. Tym razem mówił na temat 25-poziomowego modelu rzeczywistości wg niemieckiego fizyka kwantowego, Burkharda Heima, którego Schmieke był wieloletnim asystentem. Mimo iż sam fenomen pola informacyjnego jest zagadnieniem często wykraczającym poza standardy przeciętnego zjadacza chleba, to Markus Schmieke dzięki swej zaraźliwej fascynacji tym tematem, jest w stanie w bardzo logiczny sposób przybliżyć szerszemu audytorium ten obszar i jego olbrzymie znaczenie dla współczesnych. Jak pisze Schmieke w swojej wspomnianej przeze mnie wcześniej książce:

„Nauki przyrodnicze przyniosły nam nowe ikony, które mogą (…) wskazywać (…) drogę współczesnym. Teorie pól kwantowych i paradoksy fizyki
kwantowej, pola morfogenetyczne w biologii, pola biofotonowe w biofizyce, podświadomość i archetypy w psychologii, efekt placebo we współczesnej medycynie, formuły psychoneuroimmunologii, i w końcu nie mniej istotnie pole informacyjne – to wszystko nowe, potężne symbole. Pozwalają racjonalnym współczesnym ludziom, wierzącym w naukę, odkryć wewnętrzną rzeczywistość. To właśnie obowiązek nauk przyrodniczych jako całości i każdego naukowca z osobna. Jeśli nie rozpoznają mocy swoich nowo opracowanych koncepcji jako duchowych symboli dla świata i ludzi, stworzą kolejny bezduszny dogmat, zamykający człowieka w jednostronnej racjonalnej świadomości. (…) Sądzę, że jedynym sposobem na uniknięcie racjonalistycznego skrzywienia we współczesnych naukach przyrodniczych jest wprowadzenie do naszej świadomości nowych paradygmatów.”. W Polsce dopiero od kilku lat zaczynają pojawiać się pierwsze urządzenia z obszaru medycyny informacyjnej, natomiast w Europie Zachodniej i na całym świecie medycyna pola informacyjnego zyskuje już od dawna coraz szersze grono zwolenników, również wśród przedstawicieli środowiska medycznego. Szczególnie od momentu, kiedy to w 2007 r. na rynku pojawiło się nowe kwantowo-fizykalne urządzenie diagnostyczno-terapeutyczne TimeeWaver Med, które swym zaawansowaniem technologicznym i skutecznością pozytywnie zaskoczyło największych sceptyków. Okazuje się bowiem, że medycyna akademicka może spotkać się z medycyną holistyczną, a więc również informacyjną, jeżeli tylko po obu stronach zaistnieje otwartość, wzajemny szacunek i pamiętanie o nadrzędnej wartości, jaką jest dobro i zdrowie pacjenta. To zresztą wielokrotnie podkreślała moja ukochana babcia, dr med. Helena Błaszak, która – jako doskonały lekarz i wicedyrektor Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego w Dzierżążnie – łączyła umiejętnie medycynę akademicką z medycyną chińską i innymi komplementarnymi terapiami holistycznymi właśnie po to, by jak najskuteczniej pomóc swoim pacjentom.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla starszych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Zagadnienia ubezpieczeniowe w wypożyczaniu sprzętu budowlanego: Co każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć?

Wypożyczanie sprzętu budowlanego to powszechna praktyka w branży, umożliwiająca elastyczno…