Sprzedaż samochodu jest nie lada wyzwaniem i wielu osobom spędza sen z powiek. Zazwyczaj zadajemy sobie pytanie, z jakiej formy sprzedaży skorzystać – bezpośredniej, za pośrednictwem komisu, czy też skupu aut używanych. Przyjrzyjmy się tej ostatniej opcji, gdyż daje ona wiele korzyści. Jak działa skup aut używanych? O czym warto pamiętać decydując się na tą formę sprzedaży?
Jak działa skup aut?
Skup aut to miejsce, gdzie dochodzi do sprzedaży samochodów używanych – pracownik firmy zakupuje auto od właściciela, a następnie je sprzedaje po wyższej cenie. Dzięki temu wygenerowany zostaje zysk, który stanowi różnicę pomiędzy ceną zakupu, a ceną sprzedaży. Jeśli chodzi o komisy – tutaj przychód stanowi prowizja za pośredniczenie. Skorzystać możemy ze skupu samochodów za gotówkę, co pozwala zaoszczędzić czas związany z samodzielnym przygotowaniem oferty sprzedażowej. Właściciel auta w chwili podpisania umowy zrzeka się praw do pojazdu, które przechodzą na własność firmy skupującej samochód. Sporym zainteresowaniem cieszy się skup aut Mercedes, który pozwala szybko uzyskać środki pieniężne i sprawnie sprzedać auto. Pod marką Mercedes kryje się szereg pojazdów dostawczych, osobowych, ciężarowych, a nawet autobusów. Jest uznawany za jedną z najstarszych marek aut.
Formalności
Okazuje się, że większość firm zajmujących się skupem aut, daje klientowi możliwość załatwienia części formalności w strefie online. Osobiste spotkanie odbywa się w celu sfinalizowania kupna, natomiast pierwszy kontakt ze skupem bazować może na kontakcie telefonicznym lub mailowym. Na stronie firmy najczęściej znajdują się gotowe formularze do wypełnienia, w których podać musimy stan techniczny auta, które pragniemy sprzedać. Następnie skup podejmuje decyzję odnośnie tego, czy chce zakupić auto – zazwyczaj jest to decyzja pozytywna. Kolejnym etapem jest ustalenie terminu spotkania, co pozwoli dokończyć wszelkie formalności.
Dzięki skorzystaniu ze skupu aut sprawnie uzyskamy gotówkę i zaoszczędzimy cenny czas.