A zatem do mechanizmów walki dostarczane są hormony, które wcześniej były związane z aktywnością i ruchem, ale ze względu na upowszechnienie się siedzącego trybu życia nie są już używane. Stały podświadomy stan naprężenia często prowadzi, poprzez jednostronną współczulną aktywację, do osłabienia systemu odpornościowego. Mogą pojawić się różne niedobory energii. W tym czasie przeważa przekonanie, że biologiczne procesy regulacyjne są w istocie kontrolowane przez procesy świadomości. W szpitalach został zbadany efekt zachowań komunikatywnych pracowników poprzez zmierzenie bezpośrednich efektów komunikacji. Zmierzono siłę mięśni podczas komunikacji osłabiającej (anestezjolog mówi pacjentowi „Teraz położę cię na łóżku”) oraz wzmacniającej („Teraz dam ci coś łagodzącego i będę z tobą dopóki operacja się nie skończy”). Siła mięśni zmniejszyła się w przypadku negatywnych sformułowań i wiadomości, a zwiększyła się w przypadku pozytywnych.

Można sobie tym samym wyobrazić, że stałe myśli o strachu lub złości mogą rozregulować zdrowe procesy fizjologiczne. Osoby będące w stałym napięciu umysłowym lub ciągłym stresie stale aktywują system autonomiczny, aby odpowiednio poradzić sobie z niebezpieczeństwami w kontekście walki lub ucieczki. Dawniej był to niedźwiedź, od którego trzeba było uciec lub z nim walczyć, teraz są to korki na autostradzie, pociąg, na który się spóźniliśmy lub krytykujący szef. Wewnętrzny teatr przejmuje kontrolę: „Co się stanie, jeśli się spóźnię?”, „Jutro go skrytykuję!”. Każda myśl związana z obawą, lękiem, złością lub irytacją powoduje reakcję fizyczną, taką jak mechanizm „walcz lub uciekaj”, z odpowiednią komórkową i hormonalną aktywacją osi stresu. W przypadku napięcia i zestresowania, jak walka o przetrwanie w przypadku ataku lub ucieczki, osłabiamy nasze umiejętności własnej oceny i jesteśmy identyfikowani poprzez zewnętrzne okoliczności. Wewnętrzne procesy są często możliwe do analizy i zmiany jedynie poprzez wsparcie fizjoterapeutyczne i konsultacje. Ze względu na nowe odkrycia w fizyce kwantowej, można z powodzeniem wesprzeć technologicznie proces terapeutyczny.

Timewaver MED operujący na poziomie fizyki kwantowej, należy do nowej generacji urządzeń, które ludzie dopiero poznają. Za pomocą wszechstronnej analizy określane są głębokie podstawy problemów pojawiających się powierzchownie w postaci objawów. Analiza ma na celu ujawnienie podstaw rozregulowanych stanów i procesów. Ta informacja, pokazująca obecną ocenę sytuacji pacjenta lub klienta, jest „odczytywana” z licznych baz danych, które są porównywane z ciałem pacjenta i polem informacyjnym. Pozwala ona na zobaczenie szerszej perspektywy.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Jakie to proste

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Lokalizacja wycieków to bardzo ważna sprawa

Wycieki mogą bardzo zaszkodzić. Firma Lakus, spółka z o.o. zajmuje się lokalizowanie wycie…