EBFF ogłosiła już oficjalne wyniki rankingu za 2006 rok, który uwzględnia rezultaty badań antydopingowych na wszystkich zawodach objętych Rankingiem. Ranking prowadzono we wszystkich sześciu oficjalnych dyscyplinach sportu, jakie podlegają pod EBFR Punkty do Rankingu przyznawane są tylko zawodnikom, którzy weszli do półfinałów imprez objętych Rankingiem.

W kulturystyce mężczyzn sklasyfikowano największą liczbę zawodników, bo aż 279. Najwyższe pozycje zajmują zawodnicy, którzy startowali i na Mistrzostwach Europy, i na Mistrzostwach Świata. Dlatego dwóch naszych mistrzów świata znajduje się poza pierwszą piątką: Robert Piotrkowicz (na zdjęciu powyżej) na 6 miejscu, a Kamil Majek – na dziesiątym. Zwyciężył Stefan Havlik, który nazbierał mnóstwo punktów za Mistrzostwa Europy, w których wygrał nie tylko swoją kategorię, ale także konkurencję par i był wysoko w open, tuż za Dariuszem Karpińskim.

Wysoko, bo na 18 miejscu, znajduje się Andrzej Maszewski, który startował na obu najważniejszych imprezach i w związku z tym uzbierał sporo punktów. W pierwszej 50-tce znajduj się jeszcze: Dariusz Karpiński (24 miejsce), Jakub Potocki (44 miejsce) i Arkadiusz Szyderski (46 miejsce).

W kulturystyce kobiet Agnieszka Ryk straciła ubiegłoroczne przodownictwo, ale też startowała tylko na Mistrzostwach Świata i ten start nie był akurat zbyt udany. Zajmuje ona 18 miejsce, a tuż za nią są: Halina Kunicka (19 miejsce) i Daria Piznal (23 miejsce). Na 36 pozycji znajduje się Katarzyna Wydra. O palmę pierwszeństwa walczyły zacięcie Alina Cepurniene i Claudia Partenza. Obie zdobywała medale na MŚ i ME, a zwycięstwie Cepurniene zadecydowały punkty z Mistrzostw Europy Wschodniej. Gdyby Partenza pojechała na Mistrzostwa Śródziemnomorskie, byłoby jeszcze ciekawiej. Łącznie sklasyfikowano 75 zawodniczek.

W fitness gimnastycznym kobiet na liście znalazły się 52 zawodniczki. Naszych barw broniły głównie juniorki: Ewelina Barej (16 miejsce) i Izabela Meldo (26 miejsce). Małgorzata Plaża znalazła się na 31 pozycji. Trzeba jednak zaznaczyć, że złoty medal Mistrzostw Świata Juniorek Eweliny Barej nie został wliczony, gdyż te zawody nie są objęte Rankingiem.

Fitness sylwetkowe kobiet było kolejną najliczniej obsadzoną konkurencją, po kulturystyce: sklasyfikowano 165 zawodniczek. Na szczycie znajduje się Słowaczka Sonia Kopcokova. Jej główna rywalka, Norweżka Monica Hoyer-Saur straciła zbyt dużo punktów na Mistrzostwach Świata, aby móc nawiązać walkę. Niespodziewanie wysoko zaszła nasza debiutantka Patrycja Kozyra, plasując się na 7 pozycji dzięki wysokim miejscom na obu głównych imprezach. Katarzyna Kozakiewicz zajmuje miejsce 18, a Edyta Woźnicka-Bosak – 51. Pozostałe nasze zawodniczki znalazły się poza pierwszą setką.

W fitness gimnastycznym mężczyzn nasz Tomasz Pietras walczył dzielnie o prymat ze Stanisławem Zajnilowem, ale Rosjanin zarobił dodatkowe punkty na Mistrzostwach Europy Wschodniej, na co Pietras nie mógł już odpowiedzieć i znalazł się na zaszczytnym 2 miejscu, najwyższym, jakie zajął nasz reprezentant w tegorocznym Rankingu. W tej trudniej konkurencji sklasyfikowano tylko 22 zawodników.

I wreszcie nowość – kulturystyka klasyczna mężczyzn. Jej debiut w Rankingu wypadł całkiem okazale, gdyż sklasyfikowano dokładnie stu zawodników. Czarnoskóry Holender Joel Carlos Scheek przypieczętował swoje zwycięstwo wspaniałym sukcesem na Mistrzostwach Świata, dzięki czemu ograł naciskających go Czechów i Słowaków. Nasi reprezentanci zmieniali się z imprezy na imprezę, toteż znajdują się w dalszej części tabeli: Jerzy Pisulski na 21 miejscu, Michał Krajewski – na 32, a Mateusz Bobrowski – na 39. W przyszłym roku powinno być lepiej.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla młodszych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Zagadnienia ubezpieczeniowe w wypożyczaniu sprzętu budowlanego: Co każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć?

Wypożyczanie sprzętu budowlanego to powszechna praktyka w branży, umożliwiająca elastyczno…