Dom Jakie to proste Projekt studni dla każdego

Projekt studni dla każdego

2 min odczyt
0
0
285

Studnia wymaga przygotowań oraz projektów. Obecnie klienci doceniają taką studnię i zamawiają jej wykonanie. Często traktują ją jako dodatkowe, alternatywne ujęcie wody. Można wybrać studnię kopaną, tańszą w realizacji, lub studnię wierconą, czyli głębinową. Studnia może mieć okrągłe obmurowanie lub kwadratowe, może być stylizowana na starą studnię lub być w pełni nowoczesna. Studnię należy ulokować w odległości co najmniej 5 metrów od granicy działki, w takiej samej odległości od przydrożnego rowu. Piętnaście metrów musi ją dzielić od budynków gospodarskich. Jeśli studnia pobiera do 5 metrów sześciennych wody na godzinę i jest głęboka do 30 metrów to wystarczy ją zgłosić, a nie trzeba dostawać zezwolenia od wojewody czy starosty.

Studnia powinna być starannie zaprojektowana, przygotowana oraz wybudowana. Do studni należy dobrać odpowiednią pompę. Może to być pompa głębinowa do czerpania wody z dowolnej głębokości. Pompy samozasysające są dobre do głębokości 8 metrów. Pompy tego rodzaju wymagają budowy oddzielnej studzienki. Najczęściej stosuje się takie pompy w studniach kopanych. Pompy zatapialne są podobne do pomp głębinowych. Nie mogą być stosowane powyżej 10 metrów, nadają się do studni kopanych oraz abisyńskich.

W takiej studni ważna jest też filtracja. Stosuje się filtrację mechaniczną, filtrację węglem aktywnym, która usuwa związki organiczne, herbicydy czy pestycydy. Nowoczesna i polecana jest także demineralizacja filtrami odwróconej osmozy. Zastosowanie odpowiedniej metody filtrowania podnosi jakość wody.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Jakie to proste

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Import samochodu z USA – co można zyskać i na co uważać?

Samochody sprowadzane z Europy są dla nas już codziennością. Dziś coraz więcej osób kieruj…