Pożyczka hipoteczna – od czego zależy zdolność kredytowa?

Często myślicie o tym, że pasowałoby niedługo przejść na swoje? Potrzebny jest Wam jednak kredyt, żeby można było kupić domy na sprzedaż Dobrzykowice? Od czego zależy zatem zdolność kredytowa? Jakie czynniki wpływają na to, że ktoś otrzymuje pożyczkę, a komuś jest ona odmawiana?

Rodzaj zatrudnienia

Eksperci od tej branży uwzględniają rozmaite aspekty. Między innymi jest to rodzaj zatrudnienia. Najlepiej jest pracować na podstawie umowy o pracę. Można nawet zarabiać mniej – porównując to z tak zwanymi umowami śmieciowymi. Wszystko dlatego, że umowa o pracę jest uważana jako zdecydowanie bardziej stabilna. W tym przypadku zawsze jest określony, stosunkowo długi, okres wypowiedzenia. Natomiast umowa o dzieło lub umowa zlecenie charakteryzują się tym, że dana osoba może zarobić w styczniu dużo więcej, niż na przykład w lutym, marcu itp. W przypadku takich form istnieje też zdecydowanie krótszy okres wypowiedzenia. Jeśli zatem chcecie zwiększyć swoje szanse, aby dostać kredyt na wymarzone przez Was domy na sprzedaż Dobrzykowice, to po prostu warto pracować na podstawie umowy o pracę.

Ilość osób w gospodarstwie domowym

Ważne są też oczywiście inne czynniki. Jakie? Między innymi dla ekspertów liczy się to, ile osób znajduje się w danym gospodarstwie domowym. Jeśli ktoś zarabia na przykład 5000 zł netto, ale ma do utrzymania 4 inne osoby, to jest gorzej postrzegany w kontekście otrzymania kredytu niż singiel zarabiający 3000 zł netto. Co jeszcze liczy się w aspekcie zdolności kredytowej? To między innymi historia kredytowa, aktualnie spłacane pożyczki itp.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
 • Białko Olimp

  Białko Olimp – zalety stosowania preparatu Białko Olimp jest preparatem proteinowym,…
 • Kreatyna – jaka jest najlepsza?

  Kreatyna to suplement diety cieszący się największą popularnością. Z czego wynika taka pop…
 • Spalanie tłuszczów

  Jak spalić tłuszcz i utrzymać ten stan

  Nowoczesny przemysł produkuje tysiące chemikaliów, które są dla ludzkiego organizmu toksyc…
Załaduj więcej Jakie to trudne

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czym kierować się wybierając skup pojazdów?

Aktualnie coraz więcej Polaków zastanawia się właśnie nad tym zagadnieniem. Czym zatem kie…