Dom Dla starszych Pellet – nowoczesne i ekologiczne paliwo

Pellet – nowoczesne i ekologiczne paliwo

3 min odczyt
0
0
203

Palenie pelletem staje się coraz bardziej popularne. Dzięki temu w jaki sposób jest wytwarzany, jest o wiele bardziej ekologiczny od węgla czy koksu, a nawet zwykłego drewna. Jednocześnie nie ma najmniejszego problemu z dostępnością. Każdy szanujący się skład węglowy powinien mieć pellet w swojej ofercie.

Ekologiczność tytułowego paliwa wiąże się ze sposobem jego powstawania. Otóż pellet powstaje z odpadów drewnianych, których całe mnóstwo na bieżąco produkują fabryki meblarskie i tym podobne podmioty. Zamiast gromadzić ten materiał na hałdach i w kosztowny sposób utylizować, postanowiono przerobić go na tanie paliwo stałe, które może służyć go ogrzewania w każdym gospodarstwie domowym. Nie trzeba bowiem posiadać specjalnego pieca, ani mieszkać w największych miejscowościach w kraju, by móc kupić i spalać pellet Kraków to jedno z miejsc, gdzie paliwo to zakupimy bez problemu na sporej ilości składów z opałem.

Sam pellet jest paliwem, które produkuje sporo mniej szkodliwych substancji niż ekogroszek, zwykły węgiel bądź koks. Wykorzystując je nie tylko oszczędzamy finanse, ale również chronimy środowisko naturalne. Tona pelletu jest o około 200-300 złotych tańsza od tony węgla do kotłów zasypowych (tzw. ekogroszek), można więc łatwo wyliczyć jak szybko inwestycja ta się nam zwróci. Nie musimy też ponosić żadnych kosztów, jeśli chodzi o modyfikację pieca. Kocioł zasypowy dolnego spalania może wykorzystywać pellet bez żadnych przeróbek. Do pieca z podajnikiem potrzebna będzie specjalna retorta, która jednak nie kosztuje więcej niż kilkadziesiąt złotych.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla starszych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Import samochodu z USA – co można zyskać i na co uważać?

Samochody sprowadzane z Europy są dla nas już codziennością. Dziś coraz więcej osób kieruj…