Dystrybutor artykułów elektrotechnicznych poszerza ofertę o elektronarzędzia oraz odzież i artykuły BHP.

Spółka TIM jest jednym z największych w Polsce dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych. Firma powstała w 1987 roku we Wrocławiu, a 11 lat później weszła na warszawką Giełdę Papierów Wartościowych. Dziś w całej Polsce działa 30 oddziałów TIM, z czego dziewięć na zasadzie franczyzy. Grono franczyzo-biorców wkrótce powiększy placówka w Sieradzu.

– Rok 2011 był dla hurtowni materiałów elektrotechnicznych lepszy niż poprzedni, jednak już w I kwartale 2012 roku dało się zaobserwować spowolnienie gospodarcze w sektorze budownictwa – mówi Artur Guzik, dyrektor sprzedaży TIM. -Coraz więcej firm ma problemy z terminową realizacją swoich zobowiązań finansowych, co w konsekwencji powoduje zatory płatnicze. Z uwagi na powyższe należy liczyć się z dalszym pogorszeniem się sytuacji finansowej firm działających w sektorze budownictwa, tym bardziej że kończą się inwestycje związane z Euro 2012.

Firma TIM dąży do uniezależnienia się od sektora budowlanego poprzez poszerzanie asortymentu i zdobywanie nowych grup klientów. Jednym z kanałów, jakimi sieć od niedawna stara się dotrzeć do nowych odbiorców, jest internet. Dotąd TIM działał wyłącznie na rynku B2B, zaś teraz wkracza na B2C. We wrześniu 2011 roku firma przejęła kontrolę nad spółką Marketeo. com (obecnie Rotopino.pl), właściciela sklepu internetowego Narzędzia.pl. Tegorocznymi nowościami w ofercie TIM są elektronarzędzia oraz odzież i artykuły BHP.

Sieć szuka franczyzobiorców w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców, na terenie całej Polski. Lokal musi mieć wydzieloną część handlową i magazynową. Wskazane jest, aby miały one kolejno minimum 30 i 200 m2. Wysokość inwestycji za każdym razem ustalana jest indywidualnie. Niepobierana jest opłata wstępna, bieżąca, ani składka na fundusz marketingowy.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
 • Białko Olimp

  Białko Olimp – zalety stosowania preparatu Białko Olimp jest preparatem proteinowym,…
 • Kreatyna – jaka jest najlepsza?

  Kreatyna to suplement diety cieszący się największą popularnością. Z czego wynika taka pop…
 • Spalanie tłuszczów

  Jak spalić tłuszcz i utrzymać ten stan

  Nowoczesny przemysł produkuje tysiące chemikaliów, które są dla ludzkiego organizmu toksyc…
Załaduj więcej Jakie to trudne

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czym kierować się wybierając skup pojazdów?

Aktualnie coraz więcej Polaków zastanawia się właśnie nad tym zagadnieniem. Czym zatem kie…