Posadzki betonowe są świetnym rozwiązaniem do wielkopowierzchniowych pomieszczeń takich jak hale czy hangary. Są cenione przede wszystkim za doskonałą odporność na czynniki atmosferyczne, trwałość, która utrzymuje się latami oraz brak specjalnych wymagań dotyczących konserwacji i utrzymania. Bardzo łatwo się je czyści, nie mają łączeń uniemożliwiających np. transport wózkowy i wyglądają schludnie. W przemyśle używa się ich od dekad. Nastały jednak czasy, kiedy posadzki betonowe wchodzą do prywatnych domów i siedzib firm.

Beton w salonie

Tradycyjne panele czy kafelki coraz częściej wypierane są przez posadzki betonowe. Rozwiązanie to nadaje się doskonale do bardzo nowoczesnych, minimalistycznych pomieszczeń. Surowa, połyskliwa powierzchnia idealnie komponuje się z drewnem, nadając wnętrzu ekskluzywny charakter. Przy czym pomieszczenie wcale nie musi być ogromne. Istnieją firmy podejmujące się zleceń nawet na niewielkim obszarze, jak salon czy garaż. Jeśli interesują cię posadzki betonowe, Lublin jest obszarem działania najprężniej rozwijających się wykonawców. Prefabrykowane wyroby nadają się jako wykończenie ścian, na podłodze lepsze jednak będą wylewane na miejscu, bowiem poza dylatacjami nie będzie konieczności robienia spoin i fug.

Posadzka betonowa
Posadzka betonowa

Betonowa posadzka – na lata czy na chwilę?

Wybór betonu jako posadzki w domu to rozwiązanie, które przetrwa lata w doskonałej kondycji. Jedynymi zabiegami, które ewentualnie można przy nim wykonywać to dopolerowywanie, aby odświeżyć połysk. Pod tym względem jest to o wiele ekonomiczniejsze od paneli czy parkietów, które zużywają się znacznie szybciej. Jeśli jednak za kilka lat postanowicie zmienić wystrój i betonowa posadzka nie będzie pasującym rozwiązaniem nie ma obaw- spokojnie można przykryć ją dowolnym materiałem wykończeniowym, takim jak drewno, płytki ceramiczne czy wykładzina. Najczęściej wybieranym przez klientów jest beton szary, ale producenci oferują także rozszerzoną gamę kolorów. Garaż czy taras z taką podłogą będzie wyglądać niezmiennie dobrze przez bardzo wiele lat.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Jakie to trudne

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Import samochodu z USA – co można zyskać i na co uważać?

Samochody sprowadzane z Europy są dla nas już codziennością. Dziś coraz więcej osób kieruj…