Dom Jakie to proste Lampy ogrodowe

Lampy ogrodowe

3 min odczyt
0
0
221

Jaki typ oświetlenia wybrać do ogrodu?

Ogród należy do miejsc wypoczynkowo-rekreacyjnych, to także miejsce imprez i spotkań, nierzadko wieczorową porą. Dlatego też warto zadbać o dobre oświetlenie tej części domu. Wybór lamp, jaki oferuje rynek jest naprawdę imponujący. Wystarczy tylko wiedzieć jaką funkcję mają pełnić, gdzie mają być usytuowane oraz znać ilość środków finansowych, jakie chcemy przeznaczyć na ten cel. Ich zadaniem jest przede wszystkim doświetlenie mało widocznych miejsc ze względów bezpieczeństwa oraz upiększenie ogrodu. Oferowane przez rozmaitych producentów lampy ogrodowe mają postać kinkietów, słupków różnej wysokości, solarów czy nastrojowych latarenek. Montaż wszelkiego oświetlenia (prócz zasilanego energią słoneczną) najlepiej zlecić doświadczonemu elektrykowi. Warto wybierać żarówki o barwie zbliżonej do światła dziennego, dlatego że te najlepiej prezentują się w ogrodzie. Reszta to już kwestia aranżacji i gustu.

Zastosowanie oświetlenia na zewnątrz

Lampy ogrodowe doskonale spełniają swoje zadanie nie tylko przy ścieżkach czy alejkach, ale także altankach, tarasach, werandach, oczkach wodnych, wejściu głównym, podjazdach, bramach itp. Bardzo dużym powodzeniem cieszą się lampy w kształcie kuli, które dzięki swojej uniwersalności idealnie nadają się zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych projektów. Zazwyczaj instaluje się je, przytwierdzając do ziemi. Często występują z różnokolorowymi żarówkami. Ciekawym oraz praktycznym rozwiązaniem są czujniki ruchu, które reagują tylko, gdy ktoś pojawi się w pobliżu lampy. Dzięki temu oszczędzana jest energia elektryczna, a co za tym idzie mniejsze rachunki za prąd.

Czasem sam zakup lamp ogrodowych bywa stosunkowo drogi, dlatego warto odwiedzać wyprzedaże. Z łatwością możemy je znaleźć, wpisując w wyszukiwarce przykładowe hasło „lampy ogrodowe wyprzedaż„.

 

 

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Jakie to proste

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Import samochodu z USA – co można zyskać i na co uważać?

Samochody sprowadzane z Europy są dla nas już codziennością. Dziś coraz więcej osób kieruj…