Przy urządzaniu mieszkania bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego oświetlenia do każdego z pomieszczeń. Niestety, ale wielu bagatelizuje ten aspekt i wybieraj dowolne lampy, często nieprzystosowane do konkretnego pomieszczenia jak chociażby jadalnia. Jaką wybrać- nowoczesną czy może postawić na klasykę? Nie można powiesić w niej byle jakiej lampy, pierwszej z katalogu, nie dającej odpowiedniego światła.

Jak dobrać odpowiednią lampę do jadalni?

Jadalnia to miejsce w mieszkaniu, gdzie spędzamy sporo czasu spożywając posiłki z rodziną czy znajomymi. Więc dobrze dobrane światło jest tutaj sprawą priorytetową. Nie masz pomysłu, jaka lampa będzie idealna do jadalni? Poniżej znajdziesz najważniejsze elementy na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru lampy do jadalni.

Lampę należy dobrać do wielkości jadalni, inna będzie pasowała do jadalni jako osobne pomieszczenie, a jeszcze inna nada się do jadalni, która będzie połączona z aneksem kuchennym. Kształt stołu ma też duże znaczenie – możemy postawić na klasyczne wzory lampy czyli kwadratowe/prostokątne, ale możemy też zaszaleć i wybrać lampę okrągłą, która zawiśnie nad prostokątnym stołem.

Lampy
Lampy

Na jakiej wysokości wieszać lampy?

Gdy nasze mieszkanie posiada jadalnie połączoną z aneksem kuchennym oraz salonem nie wieszajmy wszystkich lamp sufitowych na takiej samej wysokości. Styl lamp można ze sobą mieszać i powiesić prostą, klasyczną lampę nad stołem, a lampę w zupełnie innym stylu (np. kryształową) w salonie. Lampy nie mogą wisieć za nisko, żeby nas nie oślepiały, ani za wysoko, żeby blat w jadalni był zaciemniony. Oczywiście nie może być też za nisko, aby nie zahaczyć o nie głową. Instalując lampę warto zostawić dłuższy przewód – zawsze można do dowolnie skrócić.

Nie ograniczaj się do prostoty

W wielu mieszkaniach można zauważyć, że właściciele poszli na łatwiznę i wybrali do każdego pomieszczenia oczka sufitowe. Szkoda, bowiem lampy mogą nadać każdemu pomieszczeniu zupełnie inny, indywidualny charakter. Może się wydawać, że to po prostu lampa, mało kto na nią zwraca uwagę, ale to lampę może sprawić, że pokój będzie posiadał bardzo interesujący i budzący zachwyt wygląd. Obecnie sklepy internetowe oferują szeroki wybór lamp dopasowanych do każdego pomieszczenia i do upodobań każdego z nas, warto więc zastanowić się trochę nad doborem lamp.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Jakie to proste

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Import samochodu z USA – co można zyskać i na co uważać?

Samochody sprowadzane z Europy są dla nas już codziennością. Dziś coraz więcej osób kieruj…