Lampa szczelinowa

Lampa szczelinowa jest podstawowym narzędziem, które okuliście pozwala na ocenę budowy struktury oka jak i także postawić naprawdę trafną diagnozę. Lampa szczelinowa składa się z samego źródła światła, które jest bardzo silne. Zostaje one skierowane na samą strukturę oka w postaci rozproszonej czy też przez wąską szczelinę oraz samego biomikroskopu, który zapewnia osobie badającej nie tylko samo powiększenie obrazy, a do tego widzenie stereoskopowe. Jest to oczywiście jedno z urządzeń przydatnych w gabinecie okulistycznym. Razem z usługami, które są oferowane przez dany gabinet liczba urządzeń potrzebnych znacznie wzrasta. Należy mieć świadomość, że w każdym gabinecie nie wykonamy wszystkich badań.

Foropter

Foropter nowoczesny wyposażony jest w wiele soczewek oraz filtrów. Można dzięki nim szybko jak i także naprawdę rzetelnie dobrać właściwą korekcję okularową dla pacjentów. Chodzi tutaj zarówno o pacjentów z krótkowzrocznością orz nadwzrocznością. Foropter obsługuje się pokrętłami, dzięki którym zmiana stawienia ujemnych soczewek oraz soczewek dodatnich jak i także tych cylindrycznych, aby pacjentowi dobrać możliwie najlepsze do okularów szkła. A jak wygląda samo badanie? Jeśli chodzi o to badanie, to jest ono całkowicie bezbolesne. Pacjent tak naprawdę musi po prostu odpowiadać na wszelkiego rodzaju pytania, które zadawane są przez specjalistę, który prowadzi badanie. Badane w pierwszej kolejności jest oczywiście jedno oko. Gdy jest do niego już dobra korekcja najlepsza, to okulista skutecznie przechodzi do drugiego oka. Na samym końcu sprawdza się odczucie pacjenta z finalnymi ustawieniami dla każdego oka. Jak wszystko jest w jak największym porządku, to dochodzi się do zakończenia badania.

Jeśli chodzi o sam wybór okulisty to mamy wybór pomiędzy okulistami prywatnymi, a tymi z Narodowego Funduszu Zdrowia. Oczywiście wybór ostateczny należy do nas. Gdy budżet domowy na prywatną wizytę nam pozwoli, to nie powinniśmy się zastanawiać dłużej.

 

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Jakie to trudne

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Lokalizacja wycieków to bardzo ważna sprawa

Wycieki mogą bardzo zaszkodzić. Firma Lakus, spółka z o.o. zajmuje się lokalizowanie wycie…