Dom Bez kategorii Kiedy dochodzi do kryzysu, wolontariusze MapAction wyznaczają drogę do bezpieczeństwa

Kiedy dochodzi do kryzysu, wolontariusze MapAction wyznaczają drogę do bezpieczeństwa

2 min odczyt
0
0
27

Kiedy w lutym 2022 r. rozpoczął się konflikt na Ukrainie, nastąpiła masowa migracja ponad pięciu milionów ludzi. Organizacje reagowania kryzysowego natychmiast zmobilizowały się, aby nieść pomoc humanitarną przesiedleńcom, w większości kobietom i dzieciom. W miarę rozwoju śmiertelnej kampanii wdrożono również pracowników i wolontariuszy organizacji non-profit MapAction — wszyscy znający się na korzystaniu z technologii systemów informacji geograficznej (GIS). Przez dwa miesiące wyposażali zespoły reagowania w mapy cyfrowe i analizy geograficzne, które pomogły ukierunkować wysiłki na rzecz ratowania życia i zmniejszania cierpienia. Działająca od 2002 roku firma MapAction wysłała specjalistów GIS do sąsiedniej Polski w ciągu 24 godzin od prośby o wsparcie agencji zaangażowanych w niesienie pomocy humanitarnej.

 Reklama: Firmy geodezyjne Bydgoszcz

W swojej codziennej pracy wolontariusze MapAction używają GIS, aby pomagać rządom, firmom i innym organizacjom w maksymalizacji wydajności i usprawnieniu procesu decyzyjnego. W czasie kryzysu specjaliści GIS MapAction robią to samo, dostarczając produkty do analizy lokalizacji, które tworzą wspólny obraz działania. Pomaga to zespołom reagowania kryzysowego lepiej zrozumieć i poruszać się po nieznanych terytoriach oraz uniknąć powielania wysiłków.

 

Wolontariusze MapAction stworzyli dynamiczne mapy na Ukrainie, aby pokazać ruch ludności i monitorować przejścia graniczne, systemy transportowe, szlaki zaopatrzenia i ośrodki przyjmowania uchodźców. Wolontariusze i personel szybko stali się częścią koalicji humanitarnej, pomagając organizacjom humanitarnym wykorzystać technologię do usprawnienia współpracy i wymiany informacji.

 

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Motocykl Romet

  Romet, to marka o której znowu głośno

  Romet jest marką, o jakiej znowu na przestrzeni ostatnich lat było głośno zwłaszcza na ryn…
 • Najtańsze motocykle ADV w 2022 roku

  KTM 390 Adventure Reklama: Skutery Racibórz Nie sposób przywołać  kategorii motocykli tere…
 • Tatuaż włosów

  Stosunkowo nowa technika daje kolejną opcję mężczyznom z przerzedzonymi lub wypadającymi w…
Załaduj więcej sitab
Załaduj więcej Bez kategorii

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Romet, to marka o której znowu głośno

Romet jest marką, o jakiej znowu na przestrzeni ostatnich lat było głośno zwłaszcza na ryn…