Dom Jakie to proste Jak prawidłowo kupić sprzęt refabrykowany?

Jak prawidłowo kupić sprzęt refabrykowany?

3 min odczyt
0
0
127

Istnieje wiele sposobów na zakup sprzętu refabrykowanego. Jednym z nich jest zakup bezpośrednio ze stron producentów – Dell czy Apple. Jest to najbezpieczniejszy sposób, lecz niejedyny. Istnieje wiele firm, które oferują sprzęt odnawiany fabrycznie o bardzo wysokiej jakości – sprawdź Laptop ELITEBOOK 830 G5. Laptopy zazwyczaj przechodzą dokładnie ten sam proces kontroli co sprzęt oferowany przez producentów.

Powinniśmy jednak unikać niezbyt zaufanych firm oraz osób prywatnych sprzedających sprzęt np. na Allegro (od oficjalnych firm nie ma problemu).

Pamiętaj, że sprzęt odnowiony fabrycznie nie będzie raczej najwyższej generacji – może się tak jednak zdarzyć, kiedy klient zaraz po zakupie zwróci swój sprzęt. Może się zdarzyć, że nawet znacznie starsze urządzenie będzie mieć komponenty, które można aktualizować, np. powiększając systemową pamięć RAM lub podłączając współczesny dysk SSD. Dzięki tym drobnym zabiegom możesz być w stanie podwyższyć starszy model do przyzwoitego poziomu wydajności –  odpowiedniego dla nowoczesnej maszyny.

Prawda jest taka, że jeśli zainteresujemy się tematem sprzętu refurbished i wejdziemy w posiadanie pierwszego takiego urządzenia, zaczniemy regularnie przeglądać oferty sprzętów odnowionych i zapewne zrezygnujemy z zakupów w tradycyjny sposób. Jest to spowodowane przede wszystkim ceną. Skoro możemy kupić sprzęt o takiej samej wydajności i z gwarancją za znacznie niższą cenę, to po co przepłacać? Poza tym, kiedy posiadamy wyznaczony budżet, to przy produktach refabrykowanych możemy znaleźć znacznie lepszy model.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Historyczna architektura polska

  Polską architekturę renesansową i sztukę renesansową reprezentują powiększające się strukt…
 • Branża nieruchomości a media społecznościowe

  Jeśli działasz w branży nieruchomości, zdecydowanie słyszałeś jaki jest obecnie szum wokół…
Załaduj więcej sitab
 • Czym ciąć panele podłogowe?

  Czeka Cię wymiana paneli podłogowych? Nigdy tego nie robiłeś? Trudne wyzwanie przed Tobą. …
 • Skup aut – jak to działa?

  Sprzedaż samochodu jest nie lada wyzwaniem i wielu osobom spędza sen z powiek. Zazwyczaj z…
 • Jak zostać fotografem?

  Wiele młodych osób przed podjęciem pracy zastanawia się nad wyborem właściwej profesji. W …
Załaduj więcej Jakie to proste

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Historyczna architektura polska

Polską architekturę renesansową i sztukę renesansową reprezentują powiększające się strukt…