Dom Dla starszych Jak kupić dobry sprzęt medyczny?

Jak kupić dobry sprzęt medyczny?

3 min odczyt
0
0
109

Wydawałoby się, że kupno sprzętu medycznego dotyczy jedynie szpitali, przychodni czy gabinetów lekarskich. Tak jednak nie jest. W naszych domach posiadamy różne sprzęty, które pomagają nam w  powrocie do zdrowia lub wspomagają leczenie. Należą do nich m. in inhalatory, termometry, ciśnieniomierze, lampy do naświetlań, masażery i wiele innych. Na rynku znajdziesz bardzo dużą ofertę sprzętu medycznego. Na co jednak zwrócić uwagę, aby być zadowolonym z zakupu?

Potrzebne certyfikaty

W internecie możesz trafić na wyroby medyczne nieznanych marek lub w bardzo niskich cenach. Być może zastanawiasz się czy warto je kupić, bowiem cena wydaje się kusząca. Jednak przed zakupem u nieznanego dostawcy sprawdź koniecznie, czy sprzęt posiada zezwolenie do obrotu. Każdy wyrób o charakterze medycznym musi mieć certyfikat zgodności CE. Znaczy to, że jest on zgodny z dyrektywą Unii Europejskiej. To oznaczenie gwarantuje również jakość i bezpieczeństwo użytkowania. Na przykład wyroby sterylne, implanty, sprzęty pomiarowe, takie jak termometr czy ciśnieniomierz muszą nawet podlegać ocenie wyższych instytucji. Dlatego zanim kupisz sprzęt medyczny nieznanego pochodzenia, dowiedz się, czy produkt spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa.

Fachowa pomoc

Kupując sprzęt medyczny, wybierz sklep, w którym uzyskasz fachową pomoc. Szukając informacji na własną rękę możesz ominąć istotne szczegóły. Specjalistyczna wiedza medyczna jest podstawą przy doborze odpowiednich produktów. Sprzedawca na podstawie wywiadu pomoże dobrać sprzęt o właściwych parametrach. Może się okazać, że funkcje, które uznałeś za najlepsze, sprawdzą się dla innego schorzenia. Dlatego przed zakupem, skorzystaj z fachowej pomocy i nie ryzykuj własnym zdrowiem.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla starszych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Import samochodu z USA – co można zyskać i na co uważać?

Samochody sprowadzane z Europy są dla nas już codziennością. Dziś coraz więcej osób kieruj…