Dom Jakie to proste Import samochodu z USA – co można zyskać i na co uważać?

Import samochodu z USA – co można zyskać i na co uważać?

3 min odczyt
0
0
257

Samochody sprowadzane z Europy są dla nas już codziennością. Dziś coraz więcej osób kieruje swoją uwagę na auta ze Stanów Zjednoczonych. Zwłaszcza miłośnicy amerykańskich marek, a szczególnie tych nieco mniej u nas popularnych sportowych modeli. Któż nie chciałby stać się właścicielem amerykańskiego potężnego auta typu muscle car lub klasycznego krążownika szos? I tak, samochody w USA są rzeczywiście tańsze oraz jest tam nieporównywalnie większy wybór. Na co jednak zwrócić uwagę? Jak przebiega cały proces? Ile będzie to kosztować?

Czeka nas wiele kosztów, które nie występują w przypadku importu z Europy. Chociażby transport morski – wymarzony samochód zanim trafi w nasze ręce musi pokonać ocean. Ponadto zostać odholowanym do potu w USA, a po zakończonym rejsie trafić do nas z portu w Europie – zazwyczaj w Niemczech. Często, by nie zajmować się całym procesem korzystamy z usług firmy pośredniczącej, która robi to za nas, co stanowi ułatwienie, jednak również dodatkowy koszt. Samo to, że pojazd jest spoza Unii Europejskiej generuje dodatkowe koszta – cło i akcyzę, czyli opłaty celne oraz podatek VAT. Sama akcyza uzależniona od pojemności silnika. Zapłacimy od 3,1% do 18,7% wartości samochodu.

Auto dotarło do Polski! To jednak nie koniec – ponieważ musimy przetłumaczyć dokumenty oraz dokonać pewnych zmian u mechanika dostosowujących samochód do europejskich przepisów. Dotyczą one np. układu wydechowego (auto musi spełniać europejskie normy emisji spalin).

Podsumowując – jeśli chcemy stać się właścicielem amerykańskiego klasyka musimy liczyć się ze sporą ilością dodatkowych kosztów oraz samym czasem trwania całej operacji (ok 2 miesiące). Wciąż jednak cena będzie o wiele atrakcyjniejsza niż zakup takiego auta już z rynku europejskiego.

Pomagamy sprowadzić każde auto: https://usjdmcars.com/

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Jakie to proste

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Zagadnienia ubezpieczeniowe w wypożyczaniu sprzętu budowlanego: Co każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć?

Wypożyczanie sprzętu budowlanego to powszechna praktyka w branży, umożliwiająca elastyczno…