Dom Jakie to trudne Ile kosztuje dywan kamienny?

Ile kosztuje dywan kamienny?

3 min odczyt
0
0
189

Dywan kamienny – innowacyjny sposób na wykończenie powierzchni. Ile to kosztuje?

Podczas prac wykończeniowych przy budowie domu, zastanawiamy się nad tym, jakie materiały wykorzystać na schodach, chodniku, czy balkonie. Popularne materiały ceramiczne czy betonowe, nie są już jedyną metodą wykończenia powierzchni.

Doskonałą alternatywą dla tradycyjnych materiałów wykończeniowych na schodach, tarasach, balkonach i chodnikach jest kamienny dywan. W ostatnich latach popularność tego sposobu wykończenia płaskich powierzchni jest ogromna. Z pewnością, duży wpływ ma to praktyczność i relatywnie łatwy i nie bardzo kosztowny sposób wykonania.

Co to jest dywan kamienny – gdzie go zastosować?

Kamienny dywan to połączone żywicą kruszywo z różnego rodzaju kamienia. Powłoka ta ma wiele zalet. Przede wszystkim nie wymaga precyzji w montażu, sposób wykonania takiego dywanu nie jest skomplikowany, a co najważniejsze, w większości przypadków, może być kładziony na każdą powierzchnię bez specjalnego przygotowania podłoża. Szczególną zaletą dywanu kamiennego jest lekko chropowata struktura, która nadaje podłożu właściwości antypoślizgowe. Ceramiczne podłoża sprawiają użytkownikom w tej materii wiele problemów, zwłaszcza w okresie zimowym. Przy podłożach gładkich, a zarazem śliskich, konieczne jest stosowanie gumowych zabezpieczeń, czy innych form ograniczenia poślizgu. Kamienny dywan jest absolutnie antypoślizgowy.

Dywan kamienny – ile kosztuje?

Koszt wykonania dywanu kamiennego uzależniony jest od wielu czynników. Po pierwsze ważne jest, na jakiej powierzchni zamierzamy go zastosować. W przypadku gotowych, wyrównanych powierzchni montaż jest mniej skomplikowany, a zarazem tańszy w ostatecznym rozrachunku. Kiedy natomiast konieczne jest wcześniejsze przygotowanie podłoża, ułożenie profili krawędziowych czy wykonanie hydroizolacji, koszty automatycznie rosną. Na ostateczny rachunek wpłynie niewątpliwie wybrany rodzaj kruszcu.

Średni koszt wykonania jednego metra kwadratowego kamiennego wynosi 200 zł. Można bowiem, przy oszczędnym doborze materiałów i technologii wydać 150 zł. lub korzystając z bogatszej opcji zapłacić 250 zł. za metr kwadratowy kamiennego dywanu.

 

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Jakie to trudne

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Import samochodu z USA – co można zyskać i na co uważać?

Samochody sprowadzane z Europy są dla nas już codziennością. Dziś coraz więcej osób kieruj…