Czy suplementacja białka podczas redukcji ma sens?

Kiedy chcemy zbudować masę mięśniową i zależy nam na jak najszybszym ukształtowaniu figury, bardzo często sięgamy po białko w postaci odżywek. I bardzo dobrze! W ten sposób dostarczamy organizmowi budulec dla mięśni. I to w doskonale przyswajalnej formie.

Co jednak w momencie, kiedy chcemy przejść na redukcję i zmniejszyć masę? Czy suplementacja białka i przyjmowanie odżywek ma wówczas jakikolwiek sens? Jak najbardziej! Przede wszystkim dlatego, że spożywanie białka zapewnia uczucie sytości, zmniejszając ryzyko podjadania. Dodatkowo, odżywki białkowe mogą się świetnie sprawdzić, kiedy najdzie nas ochota na coś słodkiego. Nie tylko dlatego, że białko dostępne jest w postaci shake’ów, koktajli i lodów, ale również dlatego, że na bazie odżywek białkowych można przygotować wiele smacznych deserów.

Warto również wiedzieć, że aby przyswoić białko, nasz organizm musi je odpowiednio zmetabolizować. Podczas procesów, odpowiedzialnych za trawienie białka, wzrasta temperatura organizmu i spalane są dodatkowe kalorie. Podnosi się również ogólny metabolizm organizmu, co przyczynia się do zwiększonego wydatkowania energii. Ostatnią ważną kwestią, o której należy pamiętać podczas redukcji jest zachowanie odpowiednich proporcji pomiędzy poszczególnymi składnikami diety. Białko nie może zdominować naszego jadłospisu, ponieważ spowolni to proces chudnięcia.

Komentarze
  • Białko Olimp

    Białko Olimp – zalety stosowania preparatu Białko Olimp jest preparatem proteinowym,…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla młodszych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Import samochodu z USA – co można zyskać i na co uważać?

Samochody sprowadzane z Europy są dla nas już codziennością. Dziś coraz więcej osób kieruj…