Windows Przywracanie wyświetlania zegara na Pasku zadań

Podczas pracy częściej patrzymy na zegarek w prawym dolnym rogu Pulpitu niż na ten na nadgarstku, dlatego tak irytujące jest, kiedy czasomierz z nieznanych powodów znika. Na szczęście nie musimy bardzo się trudzić, żeby wrócił na swoje miejsce. Kliknijmy prawym przyciskiem myszy puste miejsce na Pasku zadań i za pośrednictwem menu kontekstowego otwórzmy jego »Właściwości«. Przejdźmy na kartę »Pasek zadań« i kliknijmy przycisk »Dostosuj« w sekcji „Obszar powiadomień«. Następnie kliknijmy odnośnik „Włączanie i wyłączanie ikon systemowych” na dole wyświetlonego okna. Rozwińmy listę »Zachowania« ikony »Zegar« i wybierzmy opcję »Włączone«. Aby zatwierdzić nowe ustawienia, kliknijmy przycisk »OK« we wszystkich otwartych oknach dialogowych.

Microsoft Edge Resetowanie ustawień przeglądarki internetowej

Kiedy przeglądarka Edge sprawia problemy, nie da się po prostu skasować jej i zainstalować na nowo, gdyż jest stałym elementem systemu Windows. Nie ma też, póki co, systemowego kreatora rozwiązywania problemów z tym programem. Możemy za to zrese-tować Edge a do ustawień fabrycznych. Ten proces spowoduje skasowanie wszystkich plików tymczasowych i wycofanie wszystkich zmian ustawień. W tym celu kliknijmy przycisk z trzema kropkami w prawym górnym rogu okna programu, żeby wywołać menu, i otwórzmy »Ustawienia«. Później wydajmy polecenie »Wybierz elementy do wyczyszczenia« i zaznaczmy wszystkie pola na panelu. Na koniec kliknijmy przycisk »Wyczyść«, zamknijmy przeglądarkę i otwórzmy ją na nowo.

Telewizory Dobieranie optymalnej ostrości obrazu

W menu każdego telewizora znajdziemy punkt »Ostrość«. Mimo że logicznym wydaje się ustawienie tu wysokiej – może nawet maksymalnej – wartości, w praktyce rzadko uzyskamy w ten sposób ładny, wyraźny obraz. W większości telewizorów etykieta regulacji ostrości jest myląca – w rzeczywistości jest to funkcja wygładzania krawędzi: kiedy wybierzemy wysoką wartość, urządzenie wygładza kontury obiektów, co ma wywołać wrażenie ostrości. Faktycznie wywołuje, ale tylko wtedy, kiedy wyświetlany materiał ma niską rozdzielczość, na przykład podczas oglądania starych filmów VHS czy odbierania stacji telewizyjnych nienadają-cych obrazu HD. W przypadku obrazu o wysokiej rozdzielczości, na przykład programów telewizyjnych HD lub Fuli HD czy materiału z płyt Blu-ray, usług streamingowych lub nawet płyt DVD, wygładzanie krawędzi jest zbędne. Przeciwnie, obraz może zostać rozmyty i stracić szczegółowość. Optymalna wartość parametru »Ostrość« zależy więc od źródła obrazu. Im wyższa jego rozdzielczość, tym niższą wartość powinniśmy ustawić.

Zobaczhttps://www.zlobekbambino.com.pl/aplikacje-i-urzadzenia-cz-2/

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Jakie to proste

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Import samochodu z USA – co można zyskać i na co uważać?

Samochody sprowadzane z Europy są dla nas już codziennością. Dziś coraz więcej osób kieruj…