Aminokwasy – wybór najlepszych

Aminokwasy są to składniki, które tworzą białka. Dlatego wszystkie osoby, które pracują nad tym, żeby zwiększyć swoją masę mięśniową powinny zainteresować się tym tematem. Trzeba być świadomym jak dostarczyć sobie odpowiednie aminokwasy oraz jakie dawki są konieczne do uzyskania założonych celów. Dobre aminokwasy stanowią także źródło energii, jednak warto pamiętać, że organizm sięga po nie dopiero kiedy nie ma dostępu do węglowodanów.

Aminokwasy
Aminokwasy

Najlepsze aminokwasy po treningu

Wszystkie osoby, które pracują nad swoją formą oraz rzeźbią ciało na siłowni wiedzą, że chcąc dostarczyć sobie odpowiednią ilość aminokwasów o treningu wraz z pożywieniem, trzeba by zjeść ogromne ilości mięsa. Niestety, dla wielu sportowców amatorów, jest to niemożliwe. Dlatego w takiej sytuacji warto posilić się suplementami, które zawierają aminokwasy. Ciężka praca z ciężarami na siłowni będzie efektywna, kiedy w dzień treningowy ciało dostanie dawkę około 1,5 grama aminokwasów na 1 kilogram masy ciała.

Aminokwasy tworzą białko, ale nie można mylić aminokwasów z odżywką białkową, ponieważ działanie obu tych suplementów jest całkowicie inne. Aminokwasy, w odróżnieniu od białkowych odzywek czy batonów, momentalnie przenikają przez drogi pokarmowe i trafiają bezpośrednio do mięśni. To właśnie sprawią, że zażywając dobre aminokwasy można szybko zauważyć pozytywne efekty swojej pracy na treningach.

Wybór suplementów zawierających aminokwasy powinien być świadomy. Najlepiej kupować je z pewnego, sprawdzonego źródła. Nie warto także oszczędzać – najpewniej tańsze aminokwasy będą znacznie gorszej jakości i nie przyniosą oczekiwanych rezultatów w postaci przyrostu tkanki mięśniowej. Bardzo ważne jest także stosowanie się do zaleceń producenta umieszczonych na opakowaniu i nie przekraczać dziennej zalecanej dawki. Bezpieczeństwo powinno być priorytetem. Nie można pomnieć także o zdrowej diecie, która musi dostarczać witamin i innych potrzebnych składników.

autor: Patrycja Chmielewska

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla młodszych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Lokalizacja wycieków to bardzo ważna sprawa

Wycieki mogą bardzo zaszkodzić. Firma Lakus, spółka z o.o. zajmuje się lokalizowanie wycie…